کد خبر: ٦١٤١٧/ ١١:٥٠ - شنبه ٢٦ تير ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 1039
چاپ
ارسال به دوست
مركز رشد استعدادهاي درخشان
اولین کمپین دانشجویی روز جهانی هپاتیت
کمپین دانشجویی هپاتیت با هدف آگاهی رسانی برای ریشه کن کردن هپاتیت های ویروسی، 5 الی 7 مرداد ماه 1395 برگزار می گردد.

به گزارش از روابط عمومی مرکز پژوهش های علمی دانشجویان،روز جهانی هپاتیت هر ساله توسط سازمان جهانی برگزاری روز هپاتیت (World Hepatitis Alliance) بصورت متمرکز در سراسر جهان برگزار می گردد. یکی از مهم ترین اهداف این سازمانِ مردم نهاد، افزایش آگاهی جمعیت عمومی نسبت به هپاتیت های ویروسی می باشد. در سال 2016، شبکه هپاتیت ایران موفق شد به لیست حامیان سازمان برگزاری روز جهانی هپاتیت ملحق شود، تا همگام با دنیا در آگاهی رساندن به مردم شریف ایران عمل نماید. جهت تعامل با جمعیت عمومی نیاز است تا از قشری از افراد استفاده شود که ارتباط نزدیک تری با جمعیت عمومی دارند. لذا دانشجویان، بخصوص دانشجویان علوم پزشکی، انتخاب مناسبی برای انجام این کار می باشند.
در همین راستا، گروه محققین جوان شبکه هپاتیت ایران، تصمیم برگزاری اولین کمپین دانشجویی هپاتیت ایران را، با کمک شبکه همکار مراکز تحقیقاتی دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی منطقه ی تهران گرفت.
در این کمپین، ابتدا کارگاهی توسط شبکه هپاتیت ایران برای 150 دانشجوی علوم پزشکی، برگزار شده و این افراد برای آگاهی رسانی به مردم آماده می شوند. سپس در تعدادی از ایستگاه های متروی شهر تهران غرفه هایی برپا شده و دانشجویان علوم پزشکی، با پخش کلیپ، پوستر، بروشور و آگاهی رسانی چهره به چهره، به سوالات مراجعین درمورد انواع هپاتیت های ویروسی و غیر ویروسی پاسخ می دهند.
همچنین برای افرادی که ازطریق این کمپین به تعدادی از آزمایشگاه های سطح شهر مراجعه نمایند، آزمایش های تشخیصی هپاتیت های B و C، بصورت رایگان انجام می شود.
در پایان نیز از طرف شبکه هپاتیت ایران، به تمامی دانشجویان شرکت کننده در این کمپین، گواهی کادر اجرایی اهدا می شود.
کمپین دانشجویی هپاتیت، 5 الی 7 مرداد ماه 1395 برگزار می شود، علاقمندان می توانند برای ثبت نام به وب سایت کمپین مراجعه نمایند./ق

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#